Vliv na životní prostředí

Obsah bude doplňován...


O procesech, kterými zdůvodňují změnu klimatu, následně boj proti CO2 a následně prosazují stavby VTE apod.                       (22.9.2024)


Obří turbíny sražené tajfunem Yagi v Mulan Bay, město Wenchang, provincie Hainan, Čína                                                                 (8.9.2024)


Toto je sedm nejškodlivějších účinků větrných turbín                                                                                                                                                                                                                                                      https://pravyprostor.net/toto-je-sedm-nejskodlivejsich-ucinku-vetrnych-turbin/


Hoří tisíce litrů oleje, které obsahuje jedna VTE?

(11.3.2024)

100 metrová větrná elektrárna na západě Německa se samovznítila, v takové výšce nedokázali hasiči s ohněm bojovat a nechali jej kontrolovaně dohořet.


Přelomový rozsudek: Francouzský soud nařídil uzavření větrné farmy, protože turbíny zabily tisíce ptáků

                                                                                                                                       (5.1.2024)


5G, výkonné radarové stanice,  elektromagnetická pole, větrné elektrárny: globální rozsah "ptačího armagedonu" 


Nový dokumentární film ukazuje, jak větrné turbíny umístěné na pobřeží zabíjí velryby


NASA varuje před působením VTE

Vlivem VTE dochází k přesunu mořských sedimentů ve velkém množství.  Z textu vyplývá, že vlivy nejsou zdaleka domyšleny, prozkoumány a teprve k tomu vědci vybízejí. Není znám vliv na pohyb ryb a mořské proudy. Když takto silně působí na moři a pobřeží, jaký je vliv na pevnině?

https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/vetrne-elektrarny-maji-brutalni-dopad-na-zivotni-prostredi-prokazaly-satelitni


Větrné elektrárny zasahují do přírodní rovnováhy, způsobují přesuny jednotlivých živočišných druhů

Na první pohled úsměvný postřeh ze života indických ještěrek, vypovídá o závažných, nedomyšlených vlivech VTE na životní prostředí. Jak konstatuje Maria Thakerová z indického institutu ekologie v Bengalúru, dlouhodobě život okolo VTE nikdo nezkoumal, skončilo to u konstatování, že může docházet k úhynu dravců. Ukazuje se, že vlivů větrných elektráren na přírodu je mnohem více, než se původně předpokládalo. 

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vetrne-elektrarny-se-chovaji-jako-vrcholovi-predatori-prospiva-to-nekomu 


U pomaloběžné VTE se konce lopatek pohybují rychlostí cca 130 Km/h


Vraždění ptáků větrnými elektrárnami

VTE zabíjí obrovský počet ptáků ve světě i v České republice, čímž se u nás nikdo nezabývá. Nikdo to neřeší, žádný úřad nepostupuje proti instalaci větrných elektráren. Pokrytečtí "ochránci přírody" z Greenpeace a Hnutí Duha mlčí.

https://g.cz/vetrne-elektrarny-vrazdi-ptaky/



Ta malá žlutá věc je buldozer, který právě zahrabává lopatky větrných elektráren. Proč? Protože tyto díly jsou opotřebované a momentálně je nelze efektivně recyklovat. Takhle dnes funguje výroba "zelené energie". Ať žije ekologie!!!


V Norsku soud rozhodl o zrušení dvou větrných farem